Spoření a mladí lidé

Spoření a mladí lidé

Přidáno 12.09.2018

Mladí lidé často peníze neřeší, žijí aktuální chvilkou a užívají si života. Podle posledních průzkumů více jak polovina osmnáctiletých neví, kolik jejich rodiče platí za bydlení, jaké jsou životní náklady, či kolik měsíčně dají na splátky úvěrů. Ba co víc, nemají ani představu, jak vysoké by tyto sumy mohly být.

O nákladech na pořízení vlastního bydlení rovněž nemají představu. Nicméně je pravdou, že i oni budou muset mít našetřeno na pořízení vlastní nemovitosti poměrně značnou část prostředků. Stoprocentní hypoteční úvěry jsou minulostí a spoření, nebo investování je čím dál větší nutností.

Jaké máme možnosti?

První možností je stavební spoření. Jedná se o velmi bezpečný způsob spoření. Vklady jsou pojištěny až do výše s 100 000 €. Vklady jsou úročeny většinou okolo jednoho procenta ročně. Nicméně mnohem zajímavější, je statní podpora, která může dosáhnout až 2 000 Kč ročně. Pokud klient dosáhne na plnou státní, získá roční zhodnocení v průměru 4 % až 8 %. Po šesti letech spoření může použít peníze na cokoli.

Druhou možností jsou podílové fondy. Tyto instituce investují peníze, klientů do obligací, akcií, nemovitostí atd. Fondy vždy vedou manažeři. Doporučujeme se podívat do čeho podílový fond investuje a jak úspěšný byl v poslední 11 letech. Zjistíte tak, jak si fond vedl i v době krize v roce 2007. Zda manažeři odvedli dobrou práci a dokázali minimalizovat ztráty, anebo byli k ničemu a jen promrhali Vaše peníze. Se svým poradcem velmi dbejte na výběr podílového fondu. Je to alfa a omega u tohoto typu investice. A co za tuto snahu získáte? Nejprve je potřeba uvědomit si, že méně jak procento fondů na světě dokáže překonávat dlouhodobě výkonost trhů. Tudíž toto vám nabídnou podílové fondy nedokážou. Nicméně jsou schopné za Vás vše zařídit a vy můžete v klidu se věnovat pro Vás důležitějším věcem. Roční výnos bez započtení daní a inflace může dosáhnout 6 % až 8 %. A to už je pěkné číslo, pokud nemusíte studovat trhy, ekonomické vazby či výroční zprávy společností a můžete trávit čas při své oblíbené činnosti.

Další možností jsou termínované vklady. Pod pojmem termínovaný vklad lze chápat uložení finančních prostředků na určitou dobu. Úročení vkladů se většinou pohybuje maximálně okolo 2 %, tudíž většinou nepřesáhne ani inflaci a nelze je s čistým srdcem nikomu doporučit.

Výhody pro mladé lidi

Pro klienty do 25 let nabízí společnosti různé benefity. Jedná se například o nižší poplatky, vyšší úrok atd. Rozhodně doporučujeme využít těchto výhodnějších podmínek.

 

Pro podrobnější informace kontaktujte naše poradce, kteří Vám poskytnou kvalitní informace a společně vyberete kvalitní a Váms vyhovující formu spoření.