Nejnovější články

Spoření a mladí lidé

Mladí lidé často peníze neřeší, žijí aktuální chvilkou a užívají si života. Podle posledních průzkumů více jak polovina osmnáctiletých neví, kolik jejich rodiče platí za bydlení, jaké jsou životní náklady, či kolik měsíčně dají na splátky úvěrů. Ba co víc, nemají ani představu, jak vysoké by tyto sumy mohly být.

O nákladech na pořízení vlastního bydlení rovněž nemají představu. Nicméně je pravdou, že i oni budou muset mít našetřeno na pořízení vlastní nemovitosti poměrně značnou část prostředků. Stoprocentní hypoteční úvěry jsou minulostí a spoření, nebo investování je čím dál větší nutností.

 Celý článek Přidáno 12.09.2018

Nemovitosti se vyplatí pronajímat spíše dlouhodobě

Říká se, že nákup nemovitostí je jednou z nejlepších investic. Kromě samotné hodnoty nemovitého majetku, kterou lze ještě zvyšovat chytrými stavebními zásahy a úpravami, je výhodou možnost zhodnocovat investici průběžně, pomocí pronájmu. Zatímco v současnosti je trendem pronajímat byty a domy krátkodobě přes různé webové portály, ekonomové se zastávají spíše dlouhodobého pronájmu.

S rostoucím turistickým ruchem a všudypřítomným internetem se zvyšuje také počet krátkodobě pronajímaných bytů. Nejčastěji se pro pronajímání používá celosvětová platforma Airbnb. Ačkoli je vidina rychlého výdělku lákavá, experti jsou z dlouhodobého hlediska opatrnější.

 V každé době se vyplatí vlastnit nemovitost, přijďte se o tom poradit. 

 Celý článek Přidáno 04.09.2018
Zobrazit starší články

Poradna

Dobrý den, s manželem tvoříme rodinu, stále ještě v produktivním…

Dobrý den, konsolidovat můžete nejen úvěry, ale také například kontokorenty nebo kreditní karty. I v případě, že má jednotlivec jen jeden…

24.01.2018

Dobrý den, jsem pracující, bezdětná, 33 let. Měsíčně si vyděl…

Dobrý den, z vašeho dotazu lze usuzovat, že vám banka dala obecné doporučení, protože podílových fondů je celá řada. Podílové…

20.10.2017
Jít do poradny