Nejnovější články

Nové půjčky mladým s nízkou úrokovou sazbou

V polovině srpna se začaly přijímat žádosti o úvěry v rámci takzvaného Programu pro mladé. Jedná se o úvěr od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Úroková sazba je pouze 1,12 procenta. Tato výhoda je však vyvážena značně nízkou vstřícností k potřebám žadatelů.

 Celý článek Přidáno 10.10.2018

Jak na domácí finance?

V České republice neexistuje téměř negramotnost. Všichni máme základní vzdělaní, za což vděčíme tereziánským reformám z devatenáctého století. Nicméně finanční gramotnost se nachází na úplně jiné úrovni. Bohužel na té mnohem nižší. Pojďme si zopakovat základní body domácích financí.

Na základě Vašich žádostí

Na základě Vašich četných podnětů chystáme seriál seminářů o financích. Semináře jsou určeny pro studenty základních a středních škol. A to zcela zdarma. Naší snahou je zlepšovat svět kolem nás.  Chceme lidem přiblížit svět financí. Pokud máte doporučení na základní nebo střední školu ve Vašem okolí, kde bychom mohli náš seminář uvést, neváhejte se nám ozvat!

Naše interaktivní hra

Zaujme i dospěláky. Přijďte si k nám vyzkoušet rodinného manažera. Do života si přinesete cenné zkušenosti a na trhu práce budete konkurenceschopní.

Žijte svůj sen, my Vám k tomu rádi pomůžeme.

 Celý článek Přidáno 03.10.2018

Spoření a mladí lidé

Mladí lidé často peníze neřeší, žijí aktuální chvilkou a užívají si života. Podle posledních průzkumů více jak polovina osmnáctiletých neví, kolik jejich rodiče platí za bydlení, jaké jsou životní náklady, či kolik měsíčně dají na splátky úvěrů. Ba co víc, nemají ani představu, jak vysoké by tyto sumy mohly být.

O nákladech na pořízení vlastního bydlení rovněž nemají představu. Nicméně je pravdou, že i oni budou muset mít našetřeno na pořízení vlastní nemovitosti poměrně značnou část prostředků. Stoprocentní hypoteční úvěry jsou minulostí a spoření, nebo investování je čím dál větší nutností.

 Celý článek Přidáno 12.09.2018

Nemovitosti se vyplatí pronajímat spíše dlouhodobě

Říká se, že nákup nemovitostí je jednou z nejlepších investic. Kromě samotné hodnoty nemovitého majetku, kterou lze ještě zvyšovat chytrými stavebními zásahy a úpravami, je výhodou možnost zhodnocovat investici průběžně, pomocí pronájmu. Zatímco v současnosti je trendem pronajímat byty a domy krátkodobě přes různé webové portály, ekonomové se zastávají spíše dlouhodobého pronájmu.

S rostoucím turistickým ruchem a všudypřítomným internetem se zvyšuje také počet krátkodobě pronajímaných bytů. Nejčastěji se pro pronajímání používá celosvětová platforma Airbnb. Ačkoli je vidina rychlého výdělku lákavá, experti jsou z dlouhodobého hlediska opatrnější.

 V každé době se vyplatí vlastnit nemovitost, přijďte se o tom poradit. 

 Celý článek Přidáno 04.09.2018

Jak si pojistit majetek? Ani moc, ani málo - tedy přiměřeně

Pojištění domácnosti nebo nemovitosti je opatření, které chrání nás a naše základní zázemí před nenadálými událostmi. Nastavit svou pojistku správně však není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. A přitom může nesprávné ohodnocení majetku znamenat výraznou finanční ztrátu.

 Celý článek Přidáno 15.08.2018

Rekvalifikační kurz v oblasti financí zdarma

Nabízíme rekvalifikační kurz zdarma v oblasti financí, pojišťovnictví a investičních služeb. 

 

Pokud nejste spokojeni ve svým zaměstnáním či chcete novou motivaci? 

 

Obraťte se na nás!

 

Nabízíme Vám:

Osobní rozvoj a zaškolení pod dohledem odborníků 

Možnost využití zavedené kanceláře

Volnou pracovní dobu 

Ohodnocení dle vykonané práce

 

 

Podmínky pro rekvalifikační kurz: 

Středoškolské vzdělání ukončené maturitou 

Uchazeč musí být buď rodič dětí do 15 let, anebo starší 54 let

Slušnost, loajalita a reprezentativní chování 

 

Kontakt: Věra Zámečníková   776 019 779

 

 

 

 Celý článek Přidáno 14.08.2018

Jak spořit dítěti a vést jej k finanční zodpovědnosti

Všichni pro své děti chceme jen to nejlepší. Rádi bychom je také finančně zajistili. Zorientovat se v rostoucí nabídce nejrůznějších spořících produktů a pojistek není snadné. Jak tedy děti zajistit a přitom nenaletět?

Především je třeba vzít v úvahu, že stejně jako se mění hodnota peněz, může mít i potomek ve dvaceti úplně jiné představy o životě, než jeho rodiče v době, když byl ještě malé dítě. Stejně tak jeho zájmy se v průběhu let od dětství do puberty mohou měnit, což by měla reflektovat správně vybraná pojistka.

 

 

 Celý článek Přidáno 14.08.2018

Jak správně postupovat při reklamaci zájezdu

Vrátili jste se z dovolené rozčarovaní ze služeb, které vám poskytla cestovní kancelář? Ubytování bylo horší, vzdálenost od moře neodpovídala informaci v katalogu a slibovaný bazén úplně chyběl? Braňte se a vady zájezdu reklamujte.

 Celý článek Přidáno 01.08.2018

Kešem nebo šekem? Nejlépe bezhotovostně

S rozšiřováním využití moderních technologií roste důvěra v bezhotovostní transakce. Zatímco dříve byly takové finanční pohyby vzácnější a omezovaly se především na šeky a později na platební karty, dnes je možností daleko více. Máme se v blízké budoucnosti připravit na úplnou absenci bankovek a mincí?

 Celý článek Přidáno 10.07.2018

Pracovní úrazy a nemoci z povolání

Budeme se věnovat okolnostem, kdy škodu způsobíte sami sobě. Co je v takovém případě nutné udělat, kdy máte nárok na náhradu újmy a kam se obrátit tehdy, jsou-li zdravotní potíže dlouhodobého charakteru?

 Celý článek Přidáno 20.06.2018