Nejnovější články

Pracovní úrazy a nemoci z povolání

Budeme se věnovat okolnostem, kdy škodu způsobíte sami sobě. Co je v takovém případě nutné udělat, kdy máte nárok na náhradu újmy a kam se obrátit tehdy, jsou-li zdravotní potíže dlouhodobého charakteru?

 Celý článek Přidáno 20.06.2018

Na jaké odškodnění máte nárok při zrušeném nebo zpožděném letu

Letní sezóna je tady. Turisté, cestovatelé a dobrodruzi se vydávají za hranice. Z malého pevninského státu uprostřed Evropy je to většinou nejsnazší letadlem. Letiště jsou ale logistický uzel jako každý jiný, i tady vzniká řada problémů. Lety se zpožďují, někdy i ruší. Co s tím? Máte nárok na kompenzaci? V jaké výši? A za jakých podmínek?

 Celý článek Přidáno 06.06.2018

S výměnou peněz na dovolenou nemusíte spěchat

Ačkoli jsme se přehoupli teprve do druhé poloviny jara, léto o sobě dává hlasitě vědět. S ním se blíží i období vrcholné letní sezóny, během níž vyrazí spousta Čechů za hranice republiky. Stále neodbytněji se nám tedy připomíná otázka, kdy je výhodnější vyměnit si peníze. Je lepší neváhat, nebo raději vyčkat? A co platby kartou?

Blíží se letní sezóna a v plném proudu už jsou první předsezónní  dovolené do některých atraktivních destinací, kde bývá v prázdninových měsících příliš horko nebo přelidněno.

I v případě, že máte vše zaplaceno předem, budete zvažovat výměnu hotovosti. Vedle zásadní otázky, kolik peněz si vlastně směnit, se nabízí ještě další volba. Vyplatí se převést peníze na cizí měnu nyní, nebo je lepší počkat? A jak se to vlastně má s výhodností platebních karet?

 

Připomínáme, že do konce června 2018 probíhá akce na založení stavebního spoření bez poplatku pro děti do 24 let! Přijďte k nám zjistit více informací o této výhodné nabídce. 

 Celý článek Přidáno 05.06.2018

Legislativní změna GPDR

Vážené klientky, vážení klienti,
 
 
děkujeme Vám za přízeň, kterou nám opakovaně projevujete. Velmi si vážíme, že můžeme pomáhat uskutečnovat Vaše sny. 
 
Dnes vstupuje v platnost evropská legislativní úprava GPDR. V souladu s touto změnou, si Vás dovolujeme požádat o setrvání v naší databázi.
 
Vaše údaje jsou bezpečně uloženy a nelze je využít bez Vašeho souhlasu. 
 
V případě, že si nepřejete v této databázi setrvat, stačí v dolní části této zprávy označit tlačítko - klikněte zde.
 
V případě Vaší další návštěvy naší bezplatné kanceláře, máme pro Vás připraven souhlas se zpracováním Vašich údajů, kde velmi jednoduchým způsobem budete tento souhlas moci potvrdit.
 
Těšíme se na Vás 
 
Věra Zámečníková s týmem poradců
 Celý článek Přidáno 24.05.2018

Češi konečně začali šetřit a vytvářet si finanční rezervu

Ačkoli se Češi nedostávají nad průměr v celkové finanční gramotnosti, alespoň jeden ukazatel je pozitivní. Začali si totiž konečně vytvářet finanční rezervu. To jsou výsledky nedávného průzkumu.

Každoroční průzkum České bankovní asociace (ČBA) týkající se finanční gramotnosti obyvatelstva dopadl průměrně. Dotazovaní získali pouze 56 bodů ze sta možných. Oproti loňsku se jedná o jednoprocentní zlepšení.

 

 

Přijďte k nám a zjistíte, že stačí již dvacet korun denně!

 Celý článek Přidáno 15.05.2018

Konference Excelentní žena

Dne 7.  dubna proběhl v Plzni již 12. ročník vzdělávací a zážitkové konference Excelentní žena. Za účasti mnoha známých osobnosti z různých oblastí lidského bytí se diskutovalo nad několika tématickými bloky. Zůčastnil se výborný vypravěč Stanislav Motl, válečná zpravodajka Petra Procházková. Do tajů písma zasvětila účastnice grafoložka Ivana Šmucrová. Margit Slimáková nadchla ženy skvělou přednáškou o výživě žen a zdravých potravinách. Soužití muže a ženy - věčné téma, které nám pomohla opět trochu rozkrýt sexuoložka paní Laura Janáčková.

 

Námi prezentovaná společenská hra Moje Familíe byla velmi pozitivně přijata a hodnocena účastnicemi konference. 

 

Akce měla i charitativní podtext. Mezi účastnicemi se podařilo vybrat 36 500 Kč pro Hospic sv. Lazara v Plzni. Částkou 30 000 Kč se připojila ČSOB. 

 

Pro více informací ale obrazovou dokumentaci klikněte na následující odkaz: www.excellentnizena.cz

 Celý článek Přidáno 24.04.2018

Zaplaťte daň z nemovitosti bez zbytečné sankce

Vlastníte-li nemovitost přihlášenou k platbě daně z nemovitosti, můžete právě v následujících týdnech objevit ve schránce složenku a výzvu s instrukcemi pro její uhrazení. Od minulého roku zasílá stát tuto výzvu na vyžádání také pomocí e-mailu. Vždy je však důležité ohlídat si datum zaplacení. Po jeho uplynutí jsou totiž neplatiči vystaveni sankcím.

 Celý článek Přidáno 11.04.2018

Třetina zadlužených Čechů si bere půjčky nezodpovědně

Česká ekonomika roste&nbsp a s ní i platy a blahobyt obyvatel. S jídlem však roste chuť a trendem se stává život na dluh. Kdysi důkladně zvážené půjčky vytlačuje nezřízené, často velice riskantní zadlužování. Úvěr lepí úvěr. Třetina dlužících obyvatel České republiky si přitom bere půjčky podle stále riskantnějšího vzorce.

 Celý článek Přidáno 28.03.2018

Ve včasně podaném daňovém přiznání nezapomeňte na odečitatelné položky

Kdy letos podat daňové přiznání? Jak je to s odčitatelnými položkami, které opět prošly řadou změn? Podíváme se ale také na to, jak to s podáním daňového přiznání mají peníze vydělávající důchodci a studenti. Nezapomeneme upozornit ani na možnost získat zpět peníze v rámci slevy na poplatníka.

 Celý článek Přidáno 14.03.2018

Sloučit lze různé typy závazků

Své vlastní spotřebitelské úvěry už Češi slučovat umí. Tento trend zažívá růst, ale sjednocovat lze i rozdílné typy závazků. Konsolidace se dá navíc využít i v rámci partnerského vztahu či rodiny. Co vše lze tedy konsolidovat? Jaká jsou pravidla a na co si dát pozor?

Konsolidovat můžete úvěry, ale také například kontokorenty nebo kreditní karty. I v případě, že má jednotlivec jen jeden dlužní závazek, lze se zamyslet nad sloučením půjček více členů domácnosti či rodiny.

Hlavní motivací k takovému kroku je samozřejmě finanční úspora. Ta ovšem zároveň patří ke dvěma důvodům, proč se u nás slučování ve větším objemu a napříč typy závazků teprve rozjíždí. Češi se mnohdy zdráhají uvěřit, že se jim konsolidace nakonec vyplatí.

To pramení i z druhého důvodu, kterým je současná nízká informovanost. Trend přesto vykazuje vzrůstající tendenci. Čechům může při rozhodování pomoci také nabídka různých srovnávacích portálů, která vedle sebe staví podmínky více finančních institucí.

 

Přijďte se poradit a ušetřete!

 Celý článek Přidáno 06.03.2018