Články

Vyplatí se vám spíš předdůchod nebo předčasný důchod? A co při ztrátě zaměstnání?

Třeba se vás tohle téma ještě netýká nebo naopak už jste v řádném důchodu. Ale pro ty, kterým se blíží důchodový věk a zvažují, že odejdou do předdůchodu nebo předčasného důchodu, je tohle téma aktuální. Mezi předdůchodem a předčasným důchodem totiž existuje několik významných rozdílů.

Na první pohled by se mohlo zdát, že předdůchod je výhodnější variantou. Přesto to nemusí být tak jednoznačné. Možná by právě pro vás byl lepší variantou předčasný důchod, pokud dřívější odchod do penze zvažujete. Ty důvody mohou být zdravotní, ale také bohužel kvůli ztrátě zaměstnání.

Pojďte se tedy podívat, co předdůchody a předčasné důchody spojuje a v čem se naopak liší.

Celý článek

Používání okamžitých plateb má svoje limity

Možná už je používáte. Možná jste o nich zaslechli, ale zatím jste takhle platit nezkoušeli. O čem je řeč? O okamžitých platbách. Bankovních převodech, které zajistí převedení peněz na protiúčet prakticky ihned. Dokonce i v noci nebo o víkendu.

To se hodí například ve chvílích, kdy potřebujete převést peníze třeba na svůj účet u jiné banky ještě v ten samý den, případně co nejrychleji zaplatit za službu nebo zboží a standardním online platbám nedůvěřujete nebo prodejce nabízí jen platbu bankovním převodem.

Celý článek

Máte nárok na vrácení už zaplaceného cestovního pojištění?

Tenhle způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným. Řekl by o tom letošním klasik z Rozmarného léta. S ohledem na situaci posledních týdnů a situaci kolem rušení dovolených nejen v cizině kvůli šíření nemoci covid-19 by se nebylo čemu divit.

Pokud jste si i vy předplatili dovolenou u cestovní kanceláře, máte nárok na vrácení celé investované částky. Ale pozor, na částku za předem zaplacené cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu to u většiny cestovních kanceláří a zasmluvněných pojišťoven neplatí.

Celý článek

Dobrodružství v létě? Nepodceňujte pořízení úrazové pojištění

Letní měsíce nabízí nepřeberné množství aktivit včetně těch dobrodružnějších. S tím se ale zvyšuje i riziko případného úrazu. Toto riziko lze minimalizovat pomocí úrazového pojištění.

 

Co je to úrazové pojištění?

Úrazové pojištění je druh pojištění, které chrání před následky poškození organismu ale i smrti. Pojištění nabízí ochranu jak na území České republiky, tak i v zahraničí. Pojištění může být v podobě krátkodobé ale i dlouhodobé. Pojištění kryje například trvalé následky a smrt v důsledku úrazu ale i poškození v důsledku kosmetických operací nebo náklady na záchranu jako jsou doprava do nemocnice.

                                 

Kdo může být pojištěn a kolik to stojí?

Jednoduše řečeno prakticky kdokoli. I lidé s trvalou invaliditou mohou být pojištěni. Například u nezletilých nabízí pojišťovny často dvojnásobné plnění. Cena pojištění se liší podle požadavků klienta, ale ceny začínají už od pár desítek Korun měsíčně.

 

Spojte se s námi a najdeme pro Vás řešení na míru!

Celý článek

Prázdniny v ČR versus cestovní pojištění

Možná už máte hlášek „letošní prázdniny budou jiné“, „letos strávíme dovolenou jen v Česku“ plné zuby. Možná už ale víte, že i vy zůstanete v našich luzích a hájích a začínáte se na dovolenou v Čechách, Slezsku nebo na Moravě připravovat.

Příprava by měla ale zahrnovat i cestovní pojištění. Že je to pro vás překvapující a napadla vás jediná odpověď, že je to zbytečné? Pojďte se tedy podívat na rozumné důvody, proč i na cestování po Česku se vyplatí pojistit.

Celý článek

Dluhopisy. Co vlastně jsou a k čemu jsou dobré?

Možná jste se doteď dluhopisům vyhýbali velkým obloukem nebo vás prostě a jednoduše nezajímaly. Případně jste do nich neměli chuť investovat. Nicméně dluhopisy mohou být dobrou volbou, jak si díky nim můžete rozšířit svoje finanční možnosti a investiční portfolio.

Celý článek

Finanční gramotnost je důležitá nejen u mladých dospělých

Nedávno jste měli možnost si přečíst článek o tom, jak je důležité rozvíjet finanční gramotnost u dětí. Dneska se pojďme podívat na to, s čím by si v oblasti financí měli poradit současní středoškoláci nebo o čem by měli alespoň vědět. Troufnu si tvrdit, že některé informace budou pro některé z vás nové nebo alespoň inspirující, i když doma žádného staršího puberťáka nemáte.

 

Nabízíme školení a výuku finanční gramotnosti pro jednotlivce i pro školy!

Celý článek

Využijte současné doby ke kontrole vlastních financí!

Vážené klientky, vážení klienti,

 

současná doba přináší plno ne příliš příjemných situací, ale také přináší volný čas. Nabízí se ho využít pro kontrolu svých financí, pojistných nebo úvěrových smluv. Díky této analýze můžete najít místa, kde platíte zbytečně moc, a kde budete moci ušetřit.

 

Například u úvěrových smluv lze využít konsolidace úvěrů, což znamená, že se sloučí několik úvěrů do jednoho. Tím získáte nižší splátky.

 

Kontrolou pojistných smluv lze odhalit například, zda nejste pojištěni na okolnosti, které již nevyužijete, nebo zda Vám některé riziko nechybí ve Vašem pojištění. Tím lze ušetřit další finance.

 

Co s ušetřenými penězi?

 

Přichází doba investování jak do nemovitostí, tak pravidelného odkládání do podílových fondů. A proto Vám můžeme pomoci například zřídit výhodné spoření i bez poplatku.

 

Přijďte se poradit a vyhodnotit Vaše potřeby a najít prostor alespoň ke drobnému zlepšení momentální situace.

 

Jsme tu pro Vás i v této nelehké době!

 

S přáním příjemných dní ve zdraví

 

Věra Zámečníková s týmem 

Celý článek

Jak dětem předat finanční gramotnost

Moje známá mi vykládala historku o tom, jak její čtyřletý syn chtěl každý den na večerní koupání plnou vanu vody. V tu dobu zrovna dostal od svojí tety jako dárek čokoládové vajíčko s překvapením a chtěl je pak kupovat pokaždé, když se spolu dostali do obchodu. Jeho maminka se díky tomu rozhodla, že začne s finanční výchovou.

Celý článek

Jaká jsou podpůrná „koronavirová“ opatření

Pandemie, karanténa, roušky a respirátory. Slova, která teď slýcháme denně. A také slovo koronavirus nebo taky Covid-19. Slovo pandemie většina z nás sice znala, ale jen málokdo z nás tušil, že se nás bude osobně týkat a že si budeme moct její důsledky osahat doslova na vlastní kůži.

Celý článek